Aktuality

sobota 28. 01. 2012

!!! NOVÉ FOTO V GALERII !!!

Zdravím všechny, kteří se rozhodli navštívit naše stránky i náhodné "kolemjdoucí"!

Tento rok bude pro nás ve znamení 10 let trvání souboru SoliDeo. Rádi bychom tuto skutečnost oslavili a připomněli si všechny naše spoluhráče a pozvali je na slavnostní koncert do Děčína. Byla jich za ty roky celá řádka a s některými jsme se už docela dlouho nesešli. Také bychom rádi navštívili naše milá místa, kde jsme měli úspěšné koncerty a kde nás rádi uvidí a hlavně uslyší.

Našim posluchačům přineseme nové DVD přímo z koncertu. Snad potěšíme... Samozřejmě připravujeme nový koncertní program. Ten bude složený též ze skladeb, které jsme rádi v průběhu deseti let hráli a které "oprášíme" a možná jim dáme novou podobu...

V každém případě chceme i tento rok naší hudbou přinášet radost a dobrou náladu Vám všem ve velkých městech i zapadlých vesničkách. Těšíme se na Vás.

Miloš Fr. Rejman a SoliDeo

pondělí 12. 09. 2011

!!!   NOVÉ FOTO Z LÉTA   !!! 

Milí příznivci SoliDea,

zdravím Vás tentokrát po hodně dlouhé době. Stala se spousta událostí... Nejpodstatnější je, že se mojí ženě Martince narodil syn Toníček! Udělal všem velkou radost, ale i personální potíže :-) Za Martinku se hledá těžko náhrada...

Naštěstí se nám podařilo sehnat nové hudební nástroje. Kromě bočních fléten je to hlavně staré miniaturní sací harmonium Lídl/Velík, které nezvykle dobře harmonuje s ostatními nástroji...

Jinak léto bylo opět ve znamení soustředění a následného turné. Tentokrát jsme vyjeli na místa známá, ale i úplně nová. Bylo nám fajn a posluchači si možná ani nevšimli pozměněného složení SoliDea.

No a teď už opět pracujeme na novém adventním koncertu. Po 2 letech se nám z "mateřské" vrací Zuzka Hubáčková - teď vlastně Krůťová :-)

Krásné podzimní přeje za celé SoliDeo      Miloš Fr. Rejman

čtvrtek 13. 01. 2011

!!! NOVÉ FOTO Z ADVETNÍCH KONCERTŮ A TURNAJE !!!

Vážení příznivci SoliDa a návštěvníci našich stránek,

zdravím vás poprvé v tomto roce, po delší odmlce. SoliDeo má za sebou 22 adventních a vánočních koncertů po celé České republice, při kterých se setkalo s velkým ohlasem a hlavně se spoustou milých lidí. Celkově byl ten uplynulý rok velmi dobrý. Už několik let si udržujeme kolem 50 koncertních vystoupení a do 30 vystoupení pro děti a mládež. V období "krize" jen ubylo hraní na nejrůznějších rautech, banketech apod. Celá výroční zpráva bude přidána v "okně" zprávy.

Tento rok nás čeká velké turné v rámci benefičních koncertů, které jsme loni odstartovali v Polné, samozřejmě letní turné, červencové hraní na Kuksu a už nyní máme několik objednávek na adventní koncerty. Už se na všechno moc těšíme.

V následujících dnech přibudou fotky z letošního adventu a Vánoc. 

Přeji vám krásné dny!     S úctou Miloš Fr. Rejman

 

sobota 25. 09. 2010

!!! NOVÉ FOTO Z LÉTA !!!

Krásný podzim všem návštěvníkům našich stránek!

Už zase nestíhám pravidelně psát... Už je skoro říjen a já pro Vás teprve teď  vybírám fotky z našeho letního turné. Na léto máme opravdu ty nejhezčí vzpomínky. Turné bylo obohaceno o výjezd na Slovensko a o nové přátelství s Benzovými z Jelšovce. Na Slovensko jsme se vrátili ještě v září a to do Bratislavy na velké Korunovační slavnosti. No a v září jsme měli v podstatě třetí turné, protože jsme 5 dnů opět hráli v Ostravě, Fulneku, Jeseníku, Červené Vodě a Jeblonném nad Orlicí.

Dalším zajímavým projektem, který se připravuje bude serie benefičních koncertů pro "Hospic Dobrého Pastýře" v Čerčanech. Samozřejmě je za námi zajímavá společnost schopných a dobrých lidí, ale o tom až v říjnu, kdy bude první koncert...

Přeji Vám všem dobro a radost z hudby...            Miloš Fr. Rejman 

čtvrtek 05. 08. 2010

!!!  NOVÉ FOTKY Z LÉTA V GALERII  !!!

Vážení a milí příznivci SoliDea,

zdravím Vás po delší době a přeji krásné léto. Prázdniny se přehouply do své druhé poloviny a já konečně nacházím chvilku, abych informoval, co nového v SoliDeu.

Tak především: Martinka se, díky Bohu, zotavila ze své náhlé nemoci a normálně funguje v životě i SoliDeu! Na začátku prázdnin jsme společně s Aničkou Michalcovou a Eliškou Zemanovou (vždy jako duo) hráli v hospitalu Kuks. Bylo to velice milé, návštěvníky památky kladně hodnocené muzicírování. Na konci července jsme strávili 5 dnů v Krásném Buku na každoročním soustředění před turné. Letos jsme jej ukončili dvěma koncerty. (Ze všech akcí jsou fotky v galerii.)

Před námi je nyní tradiční turné SoliDea. Letos navštívíme stálé štace, ale i místa nová např. na Jižní Moravě a odskočíme si na jeden den na Slovensko. Moc se, jako vždy, těšíme a věříme, že letošním programem uděláme radost Vám všem, kteří přijdete.

Tak naviděnou a radost z hudby!!!       Miloš Fr. Rejman, SoliDeo  

středa 02. 06. 2010

!!! V GALERII FOTO - naše hudební nástroje !!!

Vážení a mílí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás za celé SoliDeo, tentokrát po dvou měsících. V květnu jsme měli dvě starosti. Jednak nám onemocněla kolegyně Martinka (několik koncertů jsme byli nuceni hrát jako trio) a jednak vrcholilo vydání našeho nového CD. Naštěstí jsme všichni všechno, s pomocí Boží, zvládli a tak bude červen ve znamení naší radosti z kompletního SoliDea a CD :-)

Tento měsíc nás čeká několik milých koncertů a příprava na naši červencovou misi na Kuksu. Po loňském úspěšném muzicírování, budeme opět doprovázet naší hudbou prohlídky kouzelného barokního hospitalu. Tentokrát budu hrát prvních deset dní s Aničkou Michalcovou a dalších 14 s Eliškou Zemanovou. Připravili jsme krátký, ale "hutný" program... Přijeďte se za námi podívat. Určitě budete celým Kuksem nadšeni jako my. V okolí je krásná příroda, prodchnuta barokem!

Tešíme se na setkání a přejeme lepší léto!                     Miloš Fr. Rejman

pátek 09. 04. 2010

!!!  V GALERII FOTO hudební nástroje  !!!

Milí přátelé a náhodní návštěvníci,

zdravím Vás v měsíci dubnu a přeji krásnou a radostnou dobu velikonoční. SoliDeo právě dokončilo plánování letního turné 2010. Budeme mít 2x 5 koncertů. Tentokrát navštívíme kromě severní a jižní Moravy také Slovensko, kam se moc těšíme. V současné době "dolaďujeme" koncertní program a pracujeme na konečné verzi našeho úplně nového CD. Před prázdninami bychom s ním chtěli přijít na "světlo Boží". Ale není to jen tak, neboť si vše financujeme sami bez jakýchkoli sponzorů, takže jednáme s firmou na výrobu CD, tiskárnou, apod.

Stálým nedostatkem těchto stránek je vyobrazení našich hudebních nástrojů. Proto jsem na zem položil staré noty a udělal pár spíš fotodetailů. No, posuďte sami. Mám s nimi ještě nějaký plán...

Krásné dny a radost z hudby přeje    Miloš Fr. Rejman

neděle 14. 03. 2010

!!!  nová VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 v okně "zprávy"!!!

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás v měsíci březnu, o kterém zatím platí, že bychom jej měli ztrávit za kamny. Nám se v něm "rozjíždí" neuvěřitelná 8. koncertní sezona. První koncert je 14. března v Dolní Poustevně, kde s námi vystoupí i sopranistka z Drážďan Renata Klose.

Náš nový koncertní program bude obohacen o šlapací buben bodhran a akordovou citeru! Je to podivuhodný nástroj, se kterým se intenzivně "spřáteluji" :-)  Není to tak jednoduché, jak se mi zdálo. Ale výsledek bude myslím příznivý. Určitě se máte nač těšit. Program jsme sestavili ze skladeb pěti staletí, z různých částí Evropy a zazní v něm asi 25 nevšedních instrumentů...

Určitě i letos platí naše 3P. Chceme trochu POUČIT, malinko POBAVIT a hlavně hodně POTĚŠIT. Kéž se nám to s pomocí Boží daří. Svatá Cecílie - patronka hudebníků nám jistě pomůže.

Krásné jaro Vám všem!!!                        Miloš Fr. Rejman

sobota 13. 02. 2010

!!! VÝROČNÍ ZPRÁVA ZA ROK 2009 + foto z bowlingu !!!

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

zdrvavím Vás v měsíci únoru. A co v tomto měsíci dělá SoliDeo? Jak naši dlouholetí příznivci vědí, máme takový klidovější režim. Po každoročním náročném adventu a vánocích, si dáváme skoro dvouměsíční prázdniny. V této době vyhledáváme a pro naše instrumenty upravujeme nové skladby. Myslíme při tom všem především na Vás - naše posluchače. Jak jste si možná všimli, tak od loňska už nepoužíváme elektonický klávesový nástroj a letos se s rozloučíme i s reproduktorem, který jsme používali na záčátku pro "pouštění" zvonů a na konci k playbackům, do kterých jsme dohrávali další nástroje živě při přídavku. Za to jsme si pořídili nový velký buben - šlapací!!!, v následujících týdnech přijde akordová citera, gemshorn a později královské dudy!!!

Takže nezahálíme, ale pilně připravujeme nový program. Už se na Vás těšíme!!!                                   Miloš Rejman, SoliDeo 

pátek 01. 01. 2010

!!! NOVÉ FOTO Z ADVENTNÍCH A VÁNOČNÍCH KONCERTŮ !!!

Vážení a milí návštěvníci stránek souboru SoliDeo,

zdravím Vás v novém roce 2010 a přeji do něj jen dobro, zdraví, štěstí a radost! V uplynulém měsíci jsme se setkali s mnohými z Vás při našich adventních a vánočních koncertech, kterých bylo letos 24. Všude jsme potkali vynikající a vnímavé publikum. I zima k nám byla milosrdná a tak jsme všechny koncerty absolvovali v dobré zdravotní (hlasové) kondici. Snad je ta pohoda cítit i z fotografií...

V lednu nás čekají již tradiční "prázdniny" a turnaj v boowlingu. Uvidíme, zda si letos ponechá putovní pohár pan Kroupa nebo se vrátí k Martince :-) V každém případě se celé SoliDeo sejde i s partnery a manžely kolegyň a bude malinko hodnotit uplynulý rok.

Děkuji Vám všem za krásná vánoční a novoroční přání a hlavně za Vaši přízeň, kterou bychom si rádi udrželi i v naší 8. koncertní sezoně.                 Miloš Fr. Rejman 

pondělí 07. 12. 2009

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás všechny! Advent se nám rozjel a je v plném produ. Po krásném miniturné po severní Moravě se chystáme na 4 dny do pardubického kraje. Po našich koncertech nám přišla celá řada Vašich ohlasů. Za všchny maily moc děkujeme. Je pravdou, že chválou nešetříte, ale my si z toho moc neděláme, protože víme, že zlepšovat je pořád co a s muzikou člověk není nikdy hotov.

Letos jsme se rozjeli s novými nástroji i programem. Zvláště Vás zaujala skladba "Píseň o mukách pekelných" s názorným plakátem pekla... Mnozí píšete i o skladbě "O quam amabilis" a o veselé skladbičce s platerspielem. Jsme rádi, že právě tyto skladby Vás oslovily. Velmi pečlivě totiž vybíráme oněch přibliýně 18 skladeb do našich programů. Myslíme při tom na Vás :-)

Krásný advent a těšíme se naviděnou na koncertě...

Miloš Fr. Rejman, SoliDeo

čtvrtek 26. 11. 2009

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás po delší době. SoliDeo nezahálelo, ale naopak se velmi pečlivě připravovalo na adventní koncerty. Opět bychom rádi předvedli něco nového... Novým nástrojem bude tentokrát gemshorn z oryxe, což je africká antilopa. Je téměř metr dlouhý a má moc pěkný, sametový tón. Ze skladeb to např. bude zajímavá a trochu strašidelná skladba z Božanova kancionálu - "Píseň o mukách pekelných". Pokud vše dobře dopadne, tak bude doplněna i o vyobrazení pekla z 12. století. Myslím, že náš program je opět velmi pestrý a "živý".

Tak se na Vás těšíme!   Jo a na konci října jsme ve studiu "Sklep" natočili nové CD. Vyjde na jaře 2010 a už se na něj moc těšíme.

Přijďte na náš adventní koncert, přátelé. Miloš Fr. Rejman, SoliDeo 

čtvrtek 24. 09. 2009

!! NOVÉ FOTKY Z LETOŠNÍHO LETNÍHO TURNÉ !!

Zdravím všechny návštěvníky našich stránek!

Koukám, jak ten čas letí... zpívá se v jedné písničce. A já si musím postesknout, že až nyní se dostávám k napsání pár vět a doplnění naší fotogalerie. Letošní 12ti denní turné jsme rozdělili na 2 části. První jsme odehráli s vynikající hobojistkou a kamarádkou Káťou Amortovou a druhou polovinu s Kamilou, která s námi jela po několika letech... Koncerty byly opět s nadšením přijaty a nás opět potěšily milé reakce publika. Několik koncertů s námi odehrála i Anička Michalcová z Vysokého Mýta. Loni přišla na koncert jako posluchač a letos už vystoupila jako host. Snad nám naše spolupráce vydrží. Je to opravdu velice nadané děvče a k tomu fajn kámoška :-)

No a naše plány? Několik koncertů nás čeká na podzim a zároveň už připravujeme koncerty adventní. Letos máme opět kolem 20 nasmlouvaných koncertů po celé republice.

Pěkný podzim a radost z hudby Vám všem přeje Miloš Fr. Rejman

úterý 28. 07. 2009

!! POZOR - NOVÉ FOTKY ZE SOUSTŘEDĚNÍ 2009 !! 

Vážení a milí návštěvníci našich stránek, příznivci souboru SoliDeo,

zdravím Vás v tyto letní dny! Tak máme za sebou naše letošní soustředění v Krásném Buku. Letos nás bylo dokonce pět. Na soustředění totiž dorazil i náš host několika koncertů - Anna Michalcová z Vysokého Mýta. Jeden den též s námi pobyla a pocvičila Kamila, která pojede 2. polovinu našeho tradičního "letního turné". Anička mezi nás krásně "zapadla" a stala se okamžitě naší kámoškou . Těch pár dnů uteklo jako voda a vyvrchlením soustředění byly letos hned 2 koncerty. Jeden na Sněžné u Krásné Lípy a pak ve Vysokém Újezdu u Opočna. Oba koncerty se velice vydařily a tak jsme zjistili, že snad i letošní program naše posluchače potěší.

V pátek 31. července vyrážíme na prví část našeho turné. Opět to budou východní Čechy a severní Morava. Všude se těšíme na setkání s hodnými lidmi a muzikou.

Tak snad někde naviděnou!  Váš Miloš Fr. Rejman

pátek 05. 06. 2009

Vážení a milí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás a děkuji za návštěvu :-) Měsíc červen je pro nás ve znamení rozeběhnuvší se koncertní sezóny. Po koncertech velikonočních právě začínáme jezdit s novým programem, ve kterém nechybí celá řada nevšedních dobových nástrojů (letos novinka - seljefloyte, kytarová loutna,...). Také máme připraven opět nový koncertní program! V něm uvidíte našeho rozkochaného andělíka - jak jej znázorňovali v baroku nebo si sami vyberete nástroje, na které pak zahrajeme Tourdion...   No je toho dost čím chceme letos překvapit. K naší 7. koncertní sezóně jsme si dali motto: "3P". Malinko POUČIT, trochu POBAVIT a hlavně hodne POTĚŠIT.

Kéž si každý z Vás z našich koncertů odnese alespoň trochu radosti, kterou hudba přináší nám! Těšíme se na Vás ať jste kdekoli, protože za Vámi přijedeme skutčně kamkoli.

Naviděnou a krásné léto!!!     Miloš Fr. Rejman

úterý 21. 04. 2009

!!  NOVÉ FOTKY - ZE 40. NAROZENIN MILOŠE  !! 

Vážení příznivci souboru SoliDeo, milí návštěvníci našich stránek,

zdravím Vás v době velikonoční a přeji do ní mnoho radosti a naděje!!! Jak asi tušíte, koncertní sezóna nám začala několika velikonočními koncerty v Praze, na liberecku a teplicku. Samozřejmě nás čekalo i několik školních koncertů...

18. dubna mi SoliDeo připravilo moc milou oslavu 40. narozenin. Pro zpestření přikládám pár fotek :-) V pátek 24. dubna, jsme pořádali benefiční koncert pro indické děti z Ajanahalli, o které se v salesiánském středisku stará také naše kamarádka Andrea Musilová z Děčína. Reklama byla sice dost velká, ale děčíňáci tentokrát zklamali - malá účast, ale naštěstí velkorysá sbírka: 3.456,-Kč. Kluci budou mít pár postelí. HURÁ ! 

Krásné jaro, přátelé. Miloš Fr. Rejman

pátek 13. 02. 2009

!!!  FOTKY Z TURNAJE BOWLINGU  !!!

Vážení návštěcníci našich stránek, milí příznivci SoliDea!

Zdravím Vás poprvé v tomto roce! Přeji do něj za nás všechny všechno dobré!!! Leden byl pro nás - jako každý rok - měsícem prázdnin. Je to jediný měsíc v roce kdy nezkoušíme ani nekoncertujeme. No a nyní v únoru už nám to opět začíná. Náš první koncert byl ve Fulneku a v Základní škole v Ostravě. Ale hlavně teď připravujeme nový koncertní program. To vyžaduje hledat, upravovat a posléze secvičovat celou řadu nových skladeb. Jak známo, chceme vždy naše posluchače něčím překvapit. I letos předastavíme nová nástroj. Jaký? To bude překvapení :-)

Tak naviděnou a naslyšenou při našich koncertech v roce 2009!       Miloš Fr. Rejman a SoliDeo

úterý 30. 12. 2008

!!! KAŽDÝ MĚSÍC ZPRÁVY Z NAŠEHO ŽIVOTA !!!

Vítám Vás všechny na našich stránkách!

Dnešní zprávy ze života souboru SoliDeo budou ohlédnutím za nabitým prosincem roku 2008. Ve fotogalerii naleznete nové obrázky a v okně "zprávy" je nová výroční zpráva za rok 2008.

Letošní advent a vánoce byly pro nás opravdovými svátky hudby. Úspěšně jsme zvládli 28 koncertů po České republice. Na adventní koncerty jsme letos poprvé vyjeli bez varhan. Po úvodních obavách zda nebudou chybět, však přišlo vynikající přijetí našeho nového koncertního programu od publika. Socha sv. Cecílie nás provázela všude kam jsme přijeli a hlavně její přímluva... Myslím, že to bylo naše nejúspěšnější adventně-vánoční turné za celou dobu koncertování.

Děkujeme Vám za to, že jste na nás přišli! Do roku 2009 Vám vinšujem štěstí, zdraví, pokoj svatý!!!                          Na nová setkání se těší Vaše SoliDeo a Miloš Fr. Rejman

pátek 28. 11. 2008

!!! FOTOGRAFIE Z KONCERTU KE CTI SV. CECÍLIE !!!

Vážení a milí příznivci SoliDea, hosté stránek,

zdravím Vás malinko v předstihu (ještě není prosinec). Nemohu to však vydržet a musím se zde podělit o krásné zážitky z koncertu ke cti sv. Cecílie, který se konal 22. listopadu v kostele sv. Františka z Assisi v Děčíně. Vystoupovalo zde 5 různých hudebních uskupení z Děčína a České Kamenice. Koncert byl nadočekávání hojně navštíven posluchačstvem, z čehož jsme všichni měli obrovskou radost. Báli jsme se, že když přijela sv. Cecílie na bílém koni, lidem se nebude chtít z tepla domova :-) Po úspěšném koncertě, jsme ještě poseděli na faře a pojedli z pekařských výrobků dam ze SoliDea. Pobyl s námi i pan farář P. František Jirásek, který celé akci velmi fandil a slíbil podporu i do dalších ročníků. Myslím, že to byl vydařený koncert i setkání hudebníků děčínska.

SANCTA CECILIA, ORA PRO NOBIS!         Miloš Fr. Rejman

©2023 SoliDeo